ANASAYFA » DÖKÜM SANAYİİ » DÖKÜM » PENDİK DÖKÜM

Algan Teknik Mühendislik

Algan Teknik Mühendislik İSTANBUL İlinin PENDİK ilçesinde bulunmaktadır. DÖKÜM SANAYİİ sektöründe faaliyet gösteren işletmenin bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


  • Firma: Algan Teknik Mühendislik
  • Adres: Yayalar Mh. Yayalar Cd. No:63 PENDİK, İSTANBUL Turkey
  • Telefon:
  • Fax:
  • Web Sayfası:

Hakkımızda
Algan Teknik Mühendislik; Metal sanayinde ihtiyaç duyulan yüksek hassasiyetli parçaları, hassas döküm tekniği ile merkez fabrikasında ürettirir. Bu teknik ile üretilen parçalar tam olarak bitmiş yada bitmişe yakın ölçülerde üretildikleri için ek olarak talaşlı imalat gerektirmezler yada çok az talaşlı imalat işçiliğine ihtiyaç duyarlar. Dolayısı ile bu imalat tekniği klasik talaşlı imalat sistemlerine göre çok daha ekonomiktir. Aylık 30 ton döküm yapabilecek kapasiteye sahip olan merkez fabrikamız da 1gr dan 30kg kadar ve 1mm den 400mm kadar parçaları ürettirilebilmektedir. Döküm malzemesi olarak paslanmaz çelik, alaşımlı/alaşımsız karbon çelikleri, alüminyum, kobalt ve nikel alaşımları kullanılmaktadır. Elektro-Polisaj ve PVD kaplama operasyonları fabrikamızın kendi bünyesinde yapılmaktadır. Merkez fabrikamızın döküm imalat hattında mum enjeksiyon, seramik kaplama, otoklav, pişirme fırınları, indiksiyon ocağı, seramik kırma ve kesme hattları bulunmaktadır. Müşterilerimizin parçalarında ihtiyaç duydukları sertlik ve yapısal gereklilikleri doğrultusunda ısıl-işlem operasyonları fabrikamızın kendi bünyesinde yapılmaktadır.

Faaliyet Alanları
Tekstil makina parçaları, silah parçaları, tank parçaları, ambalaj makina parçaları, otomobil parçaları, kamyon parçaları, forklift parçaları, endüstriyel mutfak parçaları, santrifüj parçaları, motor ve pompa parçaları, tribün parçaları, vana-boru parçaları, vinç parçaları, gemi parçaları, maden makina parçaları, gıda makina parçaları, matba makina parçaları, medikal cihaz parçaları, ortopedik metal parçalar, inşaat makina parçaları, elektrikli makina parçaları, vs

Anahtar Kelimeler
döküm, hassas, yedek parça, imalat, üretim, parça, 43967