ANASAYFA » MERMER VE TAŞ OCAKLARI SANAYİİ » MERMER İMALİ » AVCILAR MERMER İMALİ

YERKÜRE MADENCİLİK VE MÜŞAVİRLİK TEKNİK HİZ. İNŞAAT EMLAK TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

YERKÜRE MADENCİLİK VE MÜŞAVİRLİK TEKNİK HİZ. İNŞAAT EMLAK TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İSTANBUL İlinin AVCILAR ilçesinde bulunmaktadır. MERMER VE TAŞ OCAKLARI SANAYİİ sektöründe faaliyet gösteren işletmenin bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


  • Firma: YERKÜRE MADENCİLİK VE MÜŞAVİRLİK TEKNİK HİZ. İNŞAAT EMLAK TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
  • Adres: Korkutreis Mahallesi Lale Sokak No:19/9 Sıhhiye Çankaya/ANKARA AVCILAR, İSTANBUL Turkey
  • Telefon:(0312) 231 90 48
  • Fax:03122319048
  • Web Sayfası:

Hakkımızda
Hizmetlerimiz İşletme Projesi, Faaliyet Raporu, Fenni Nezaret, Maden Hakları Müşavirliği, Her Türlü Maden Makine Temini ve Koordinatörlüğü, Her Türlü Saha Alım Satımı, Çed ve Ön Çed Proje, Her Türlü Saha Fizibilitesi ve Etütleri, Yurt Dışı Teşvik İşlemleri Yerküre madencilik ve müşavirlik teknik hizmetler inşaat emlak taahhüt san. ve tic. ltd. şti. 11.04.2007 tarihinde kurularak madencilik faaliyetlerine başlamıştır. İlk yıllarda küçük bir müşavirlik hizmetleri yapan şirket zamanla tecrübe ve bilgi birikimini sektöre aktararak Türk madenciliğine çok önemli sahalar kazandırmıştır. Yaptığı çalışmalarla gerek ülke ekonomisine gerekse madencilik sektörüne farklı bir ivme kazandırmıştır. İlk yıllarda doğal taş ve mermer sektöründe hizmet veren şirket Balıkesir-Bursa-Bilecik yörelerinde ruhsatlandırdığı taş ve mermer ocaklarını sektörün hizmetine sunmuştur. Daha sonraki yıllarda kömüre ve enerjiye duyulan talep dikkate alınarak Kahramanmaraş-Elbistan havzasında alınmış olan ruhsatlarda milyonlarca ton rezervli kömür sahaları tespit edilerek enerji firmalarının hizmetine sunulmuş olup bulunan devasa rezervler enerji yatırımı için detay sondajları ve fizibilite çalışmaları sonucu ülke ekonomisine kazandırılmıştır. Son yıllarda metalik madenlerin dünya üzerindeki arz-talep dengesi gözönüne alınarak yoğun bir tempoda yürütülen çalışmalar sonunda çok önemli metalik maden sahaları tespit edilerek ilgili firmalara sunulmuştur. Bunlarla ilgili çeşitli ortaklıklar kurularak bulunan sahalardan ön fizibiliteler tamamlanmış olup sahaların detay jeolojisi ve sondajları halen sürdürülmektedir. Yürütülen projelerden bazıları; Erzurum –İspir altın-bakır, Kars-Kağızman altın-bakır-krom, Sivas krom, Sivas mangan, Erzincan krom. Yakın bir zamanda bu sahalarda üretim planlanmakta olup yapılacak bu üretimlerin bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağı bir gerçektir. Şirket olarak temel ilke ülkede üretilen madenlerin hammadde değil mamül veya yarı mamül olarak ihracatı benimsenmiş olup her platformda bu bilinç işlenmeye çalışılmaktadır. Şirket olarak hedeflenen diğer bir prensipte Türkiye’nin gidilmedik vadisini bırakmamaktır. Nitekim yılın 365 gününün 200 günü arazide geçirerek bunları başarmak için var gücümüzle çalışmakta olup onun ödülünü de yeni bulunan maden sahalarından alacağımızı umut ediyoruz. Şirketin araştırma ekibi 2 jeolog ve 1 maden mühendisinden oluşmakta olup başarılı bir şekilde çalışmalar devam etmektedir.

Faaliyet Alanları
İşletme Projesi, Faaliyet Raporu, Fenni Nezaret, Maden Hakları Müşavirliği, Her Türlü Maden Makine Temini ve Koordinatörlüğü, Her Türlü Saha Alım Satımı, Çed ve Ön Çed Proje, Her Türlü Saha Fizibilitesi ve Etütleri, Yurt Dışı Teşvik İşlemleri

Anahtar Kelimeler
erkan gülbaba, özkan gülbaba, gülbaba, madencilik, erkan gulbaba, gulbaba erkan, 41019